Kazimierz.com
Dziś jest
Podyskutuj na
Facebooku

Kazimierz.com  >  Komentarze

16 / 07 / 2003

Zamieszanie z reanimacją

Od kilku tygodni mieszkańcy Krakowa mają okazję obserwować medialny szum związany z tzw. rewitalizacją Kazimierza. Co kilka dni kolejne osoby związane z Kazimierzem udzielają wywiadów bądź ogłaszają autorskie plany dla naszej dzielnicy. Jako kazimerski głos w Twoim kompie też mamy swoje pomysły, choć nie ogłaszamy ich wszem i wobec. Ponieważ jednak medialna dynamika wydarzeń nabrała ostatnio tempa czujemy się zobligowani do zrelacjonowania tego co robimy.
Na wstępnym, czerwcowym spotkaniu, zwołanym przez Zastępcę Prezydenta Krakowa, Pana Zbigniewa Zuziaka padła sugestia aby pomysły i propozycje dla działań Urzędu Miasta wypracowywać na roboczych spotkaniach w wąskim gronie kazimierzoków. Ponieważ na spotkaniu w UMK brakowało przedstawicieli Rady Dzielnicy I oraz najliczniejszej obecnie grupy biznesowej czyli właścicieli lokali gastronomicznych na spotkanie robocze zaprosiliśmy ludzi z obu grup.
Zebranie odbyło się w lokalu Izby Rzemieślniczej (Pl. Wolnica) i było niezwykle emocjonalne. Okazało się, ze problem do rozwiązania na już, niejako poza całym programem rewitalizacyjnym, jest nocny hałas towarzyszący działalności lokali gastronomicznych. Postawiliśmy diagnozę, iż bez rozmów skonfliktowanych na tym tle stron nie uda się wypracować satysfakcjonujących rozwiązań. Przewodniczący Rady Dzielnicy I Wojciech Kozdronkiewicz został więc poproszony o poprowadzenie następnego spotkania, w którym mieli wziąć udział przedstawiciele UMK, policji, Straży Miejskiej oraz licznie reprezentowani właściciele pubów i restauracji. Spotkanie odbyło się w środę 16 lipca. Zjawili się na nim licznie również mieszkańcy, autor Planu dla Miasta Kazimierz, wiceprzewodniczacy Rady Miasta Krakowa Andrzej Wysocki oraz dziennikarze. Ponieważ w kilkudziesięcioosobowym gronie, pilnie obserwowanym przez dziennikarzy, trudno dojść do merytorycznych uzgodnień takowe nie zapadły. Padły za to dwie odrębne propozycje kolejnych spotkań mediacyjnych.
Będziemy śledzić ich losy z uwagą, jednocześnie osobno pracując nad własnym projektem. Gości naszej witryny prosimy o cierpliwość: efekty już wkrótce!

emin
Blog

Posłuchaj mp3

Karol


Serwisy specjalne

 

 

 

 

 

 

Jerzy Panek

Nasze miasto, tamte czasy

Kazimierska architektura w malarstwie

Kazimierz Machowina

Artykuły (archiwum)

Bulwary pod zabudowę

Plac Nowy - jaki będzie?

Plac Wolnica - konkurs

Mój Kazimierz

Słowniczek pojęć spotykanych często na Kazimierzu

Krwawa linia

Linki

Dzielnicowi patrioci

Centrum Badań Holokaustu

Galeria Otwarta Pracownia (www.otwartapracownia.com)

Galeria Szalom (www.galeriaszalom.com)

krakoff.info (www.krakoff.info)

e-krakow (www.e-krakow.com)

Krakowskie knajpy (www.knajpy.krakow.pl)

Galeria Raven (www.raven.krakow.pl)


:: cofnij :: do góry ::
(c) 2002-2004 by Stowarzyszenie Twórców Kazimierz.com
Stronę zaprogramowali
mtq & mikolaj
Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów z witryny bez zgody autorów zabronione