Kazimierz.com
Dziś jest
Podyskutuj na
Facebooku

Kazimierz.com  >  Komentarze

5 / 9 / 2009

PLAC WOLNICA - KONKURS

Po Placu Nowym przyszła kolej na Wolnicę. Pełna nazwa konkursu ogłoszonego na internetowej stronie Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu brzmi: „Konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania Placu Wolnica w Krakowie.

Treść ogłoszenia o konkursie TUTAJ

Regulamin konkursu dostępny tutaj.
Organizatorem konkursu jest Gmina Miejska Kraków oraz Art Marketing Syndicate S.A. (w skrócie AMS), która jest jednocześnie fundatorem nagród konkursowych.
Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie należy składać do 25.09.2009, do godziny 14:00 w siedzibie Głównego Architekta Miasta Krakowa przy ulicy Wielopole 17a, pokój 106 lub na dzienniku podawczym znajdującym się w budynku przy ul. Wielopole 17A. Termin składania prac konkursowych przewidziano na dzień 03.12.2009 r., godzina 14:00 w oddziale regionalnym AMS S.A. przy ul. Rakowickiej 18a.
Uczestnikom konkursu postawiono warunek, że maksymalny koszt realizacji projektowanego w ramach konkursu przedsięwzięcia nie może przekroczyć kwoty 10 mln złotych plus VAT (czyli 12,2 mln). Wykluczono usytuowanie tutaj obiektów podziemnych (czytaj garaży). W ramach tej kwoty organizatorzy oczekują zmiany nawierzchni, rozwiązania oświetlenia, małej architektury, mebli miejskich, wykonania systemu informacji wizualnej, zieleni i układu komunikacyjnego z miejscami parkingowymi i stojakami dla rowerów. W zakres opracowania i określonej ceny realizacji ma wejść także infrastruktura ( przyłącza wodne, energetyczne, teletechniczne) umożliwiająca przyzwoitą organizację imprez. Uczestnicy zakwalifikowani do konkursu otrzymają płytę CD z dodatkowymi wymaganiami konkursowymi. Wśród nich jest i opinia naszego stowarzyszenia, odwołująca się do wykonanego na zlecenie Magistratu „Studium waloryzacji przestrzeni publicznych dzielnicy Kazimierz” - wytyczne tutaj.Trzeba dodać, że przed wakacjami odbyły się konsultacje społeczne na temat przyszłości Wolnicy. Na temat ich znaczenia wypowiada się na internetowej stronie AMS Konrad Myślik w następujący sposób: „To ważne, precedensowe działanie. Zwykle takie konsultacje zostają przeprowadzone po konkursie. Tutaj mieszkańcy zostali zapytani przed podjęciem jakichkolwiek kroków”. Optymizm ten podzielamy w stopniu bardzo umiarkowanym. Po pierwsze Magistrat przy tego typu przedsięwzięciach jest obowiązany przeprowadzić konsultacje. Po drugie - z faktu , że mieszkańcy zostali zapytani wcale nie wynika, że cokolwiek z ich postulatów zostanie uwzględnione w projekcie i późniejszym remoncie. No i po trzecie - konsultacje zostały zorganizowane w godzinach, gdy na spotkania mogą pozwolić sobie wyłącznie emeryci, czyli do południa. Ale oczywiście o efektach będziemy mogli rozmawiać po rozstrzygnięciu konkursu.

013y
Blog

Posłuchaj mp3

Karol


Serwisy specjalne

 

 

 

 

 

 

Jerzy Panek

Nasze miasto, tamte czasy

Kazimierska architektura w malarstwie

Kazimierz Machowina

Artykuły (archiwum)

Bulwary pod zabudowę

Plac Nowy - jaki będzie?

Plac Wolnica - konkurs

Mój Kazimierz

Słowniczek pojęć spotykanych często na Kazimierzu

Krwawa linia

Linki

Dzielnicowi patrioci

Centrum Badań Holokaustu

Galeria Otwarta Pracownia (www.otwartapracownia.com)

Galeria Szalom (www.galeriaszalom.com)

krakoff.info (www.krakoff.info)

e-krakow (www.e-krakow.com)

Krakowskie knajpy (www.knajpy.krakow.pl)

Galeria Raven (www.raven.krakow.pl)


:: cofnij :: do góry ::
(c) 2002-2004 by Stowarzyszenie Twórców Kazimierz.com
Stronę zaprogramowali
mtq & mikolaj
Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów z witryny bez zgody autorów zabronione