Kazimierz.com
Dziś jest
Podyskutuj na
Facebooku

Kazimierz.com  >  Komentarze

26 / 6 / 2003

Sezon ogórkowy rozpoczęty

Medialny wyścig o "newsa" zaowocował w ostatnich dniach "jedynką" krakowskiej GW nt. rewitalizacji Kazimierza. Artykuł Renaty Radłowskiej "Kazimierz Reaktywacja" ukazał się kilka dni po spotkaniu grona "przyjaciół Kazimierza" zorganizowanym w Urzędzie Miasta przez zastępcę Prezydenta Krakowa, pana Zbigniewa Zuziaka. Intencją textu miało być jakoby rozpoczęcie dyskusji o przyszłości naszej dzielnicy. Jednak po wyczyszczeniu go z emocjonalnych wypowiedzi nie sposób nie zauważyć, ze nie zawiera on żadnych szczegółowych propozycji, czy to redakcji, czy magistratu, a jest jedynie ogólnym zawołaniem do dyskusji na tematy wszelkie - ogólnokazkowe. Dlaczego? Otóż dlatego, iż spotkanie w Urzędzie Miasta było li tylko spotkaniem wstępnym. Ustalono na nim, iż warto powołać zespół składający się z ludzi, chcących pracować społecznie dla dobra dzielnicy, którzy w poszczególnych płaszczyznach problemowych przygotują szereg propozycji nadających się do poddania pod dyskusję specjalistów w danych dziedzinach, mieszkańców i sympatyków Kazimierza. Poza ustaleniem wstępnej procedury kontaktów zaproszonych gości między sobą nie można mówić o żadnych konkretach. Nie było więc konferencji prasowej, komunikatu, publicznych oświadczeń, a nasza witryna nie napisała o nim, choć mogła nadawać z notebooka "na żywo". Ale po co? Dla palmy pierwszeństwa?
Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że ta ważna skądinąd sprawa stała się swoistym potworem z Loch Ness: nie ma go, ale materiał na wakacje jest. Wstyd!
Nasza redakcja, przygotowuje obecnie artykuły z opisami kilku konkretnych problemów wraz z propozycjami rozwiązań, które oddamy pod osąd internautom. Na razie, aby nie narażać się na zarzut milczenia, chcielibyśmy poddać pod dyskusję problem najbardziej ogólny.
Otóż w rozmowach o przyszłości Kazimierza pojawiają się dwie, zasadniczo odmienne wizje: dzielnicy na wzór paryskiego Montmartre'u - centrum artystyczno - rozrywkowego lub warszawskiego Mariensztatu - swojskiego miasteczka w centrum metropolii. Co o tym sądzicie?

emin
Blog

Posłuchaj mp3

Karol


Serwisy specjalne

 

 

 

 

 

 

Jerzy Panek

Nasze miasto, tamte czasy

Kazimierska architektura w malarstwie

Kazimierz Machowina

Artykuły (archiwum)

Bulwary pod zabudowę

Plac Nowy - jaki będzie?

Plac Wolnica - konkurs

Mój Kazimierz

Słowniczek pojęć spotykanych często na Kazimierzu

Krwawa linia

Linki

Dzielnicowi patrioci

Centrum Badań Holokaustu

Galeria Otwarta Pracownia (www.otwartapracownia.com)

Galeria Szalom (www.galeriaszalom.com)

krakoff.info (www.krakoff.info)

e-krakow (www.e-krakow.com)

Krakowskie knajpy (www.knajpy.krakow.pl)

Galeria Raven (www.raven.krakow.pl)


:: cofnij :: do góry ::
(c) 2002-2004 by Stowarzyszenie Twórców Kazimierz.com
Stronę zaprogramowali
mtq & mikolaj
Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów z witryny bez zgody autorów zabronione