Kazimierz.com
Dziś jest
Podyskutuj na
Facebooku

Kazimierz.com  >  Komentarze

7 / 3 / 2003

Ruszyły Czwartki Na Kazimierzu

Początek roku nie był dobry dla projektu Czwartków ( w każdy pierwszy czwartek miesiąca galerie i antykwariaty czynne są do godz. 21.00 organizując wernisaże i pokazy). Właśnie wczoraj galerie zainaugurowały tegoroczną wernisażową działalność.
W galerii Szalom miała miejsce promocja kalendarza „Współczesna Grafika Polska 2003”. Czwarty rok z rzędu ma miejsce edycja kalendarza z pracami znanych grafików. Pomysł z pewnością znakomity. W okresie, gdy grafika nie sprzedaje się dobrze (choć dobrze się miewa-jak stwierdził jeden z obecnych na promocji autorów) kalendarz może spełniać rolę popularyzatorską i edukacyjną . Dziś amatorom grafiki brak na nią pieniędzy a ci którzy pieniądze mają – grafiki nie znają. A na kalendarzach – kotki, pieski ewentualnie Wawel. Może więc zamiast oryginału kopia w niebanalnej formie?
Galeria d\'Art Naïf pokazała prace Henryka Żarskiego. Autor- poruszający, mały, skromny człowieczek w tłumie wernisażowych gości, na który przybył tu z opiekunami i protektorami artystycznymi z Domu Pomocy Społecznej (tam właśnie mieszka), sam w sobie mógłby być tematem obrazów, a jego życiorys- tematem książki . Prace jego - pełne życia i ciepłej kolorystyki, o wyrazistym stylu znane wśród europejskich kolekcjonerów znajdują się w Collection de l’Art Brut w Lozannie. Zachęcam do obejrzenia.
Galeria Olympia- tym razem pokazała drewniane misy Jarosława Holbója . Idealnie wypolerowane, intarsjowane, eksponujące naturalną strukturę drewna łączą w sobie formę i użyteczność. Godny uwagi jest też niebanalny pomysł opakowania wiszących na ścianach obrazów w papier pakunkowy, aby nie odwracały uwagi od sztuki użytkowej .
Galeria Labirynt tradycyjnie uczestnicząca w Czwartkach – jeszcze zamknięta. Obrazy ze stałej kolekcji oglądać można w otwartej obok kafejce internetowej.

013y
Blog

Posłuchaj mp3

Karol


Serwisy specjalne

 

 

 

 

 

 

Jerzy Panek

Nasze miasto, tamte czasy

Kazimierska architektura w malarstwie

Kazimierz Machowina

Artykuły (archiwum)

Bulwary pod zabudowę

Plac Nowy - jaki będzie?

Plac Wolnica - konkurs

Mój Kazimierz

Słowniczek pojęć spotykanych często na Kazimierzu

Krwawa linia

Linki

Dzielnicowi patrioci

Centrum Badań Holokaustu

Galeria Otwarta Pracownia (www.otwartapracownia.com)

Galeria Szalom (www.galeriaszalom.com)

krakoff.info (www.krakoff.info)

e-krakow (www.e-krakow.com)

Krakowskie knajpy (www.knajpy.krakow.pl)

Galeria Raven (www.raven.krakow.pl)


:: cofnij :: do góry ::
(c) 2002-2004 by Stowarzyszenie Twórców Kazimierz.com
Stronę zaprogramowali
mtq & mikolaj
Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów z witryny bez zgody autorów zabronione