Kazimierz.com
Dziś jest
Podyskutuj na
Facebooku

Kazimierz.com  >  Komentarze

14 / 2 / 2009

Ulica Św. Wawrzyńca

W tym roku ma zakończyć się finansowanie przez miejski budżet remontu budynków Muzeum Inżynierii Miejskiej. Jednocześnie sfinalizowana ma zostać przebudowa ulicy Św. Wawrzyńca na odcinku od budynków Muzeum do skrzyżowania z ulicą Starowiślną. Muzeum Inżynierii Miejskiej utworzono w 2001 roku w dawnym zespole zajezdni tramwajowych. Początki były trudne, ale sposób działania instytucji szybko przyniósł jej uznanie mieszkańców i wpisał się na stałe w proces edukacyjny młodzieży a w 2006 roku zespół budynków został objęty Krakowskim Szlakiem Techniki. Przebudowa budynków muzeum postępowała wolniej, ale sukcesywnie.
Jesienią 2008 roku zakończono prace konserwatorskie w jednym z najciekawszych budynków - położonej bezpośrednio przy ulicy Św. Wawrzyńca hali F, która mieściła jedną z dwu zajezdni z wyjazdem na ulicę Św. Wawrzyńca. W ciągu trzech lat 2006-2009 prace konserwatorskie finansowane były z miejskiego budżetu. W tym roku kosztem 6,6 mln złotych zakończona ma zostać modernizacja budynków B,C,D oraz placu na terenie zajezdni. Tym samym kończy się finansowanie projektu, który nazwano "Kwartał Św. Wawrzyńca - budowa centrum kulturowego na krakowskim Kazimierzu".
Jednocześnie prowadzona jest rekonstrukcja torowiska w ulicy św. Wawrzyńca. Torowiska zlikwidowanego zresztą w nie tak znowu odległych czasach, które teraz ponownie łączy się z zespołem budynków zajezdni i planuje uruchomić tutaj linię tramwajową. Jesienią przeprowadzono wymianę nawierzchni ulicy wraz z uzbrojeniem podziemnym. Modernizacja ulicy Św. Wawrzyńca ma się zamknąć kwotą 5 mln złotych. Właśnie teraz, mimo typowo zimowej pogody możemy obserwować prace związane z rekonstrukcją torowiska.
Niewątpliwie wiosną ta część Kazimierza zupełnie zmieni swoje oblicze.

013y
Blog

Posłuchaj mp3

Karol


Serwisy specjalne

 

 

 

 

 

 

Jerzy Panek

Nasze miasto, tamte czasy

Kazimierska architektura w malarstwie

Kazimierz Machowina

Artykuły (archiwum)

Bulwary pod zabudowę

Plac Nowy - jaki będzie?

Plac Wolnica - konkurs

Mój Kazimierz

Słowniczek pojęć spotykanych często na Kazimierzu

Krwawa linia

Linki

Dzielnicowi patrioci

Centrum Badań Holokaustu

Galeria Otwarta Pracownia (www.otwartapracownia.com)

Galeria Szalom (www.galeriaszalom.com)

krakoff.info (www.krakoff.info)

e-krakow (www.e-krakow.com)

Krakowskie knajpy (www.knajpy.krakow.pl)

Galeria Raven (www.raven.krakow.pl)


:: cofnij :: do góry ::
(c) 2002-2004 by Stowarzyszenie Twórców Kazimierz.com
Stronę zaprogramowali
mtq & mikolaj
Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów z witryny bez zgody autorów zabronione