Kazimierz.com
Dziś jest
Podyskutuj na
Facebooku

Kazimierz.com  >  Komentarze

4 / 11 / 2008

Następna eksponowana działka pod młotek
Miasto planuje sprzedaż kolejnej, znakomicie położonej działki na Kazimierzu. Na sesji w dniu 22 października Rada Miasta Krakowa podjęła uchwałę nr LV/691/08 „W sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze przetargu ustnego nieograniczonego niezabudowanej nieruchomości gruntowej, stanowiącej własność Gminy Miejskiej Kraków położonej w Krakowie, przy ul. Kupa”. Chodzi o działkę naprzeciwko Synagogi Izaaka, przylegającą do narożnego budynku, w którym obecnie mieści się lokal „Nova Resto bar” o kształcie prostokąta o wymiarach 13-16 metrów na 18 metrów. Czyli o ten teren. Kiedyś był tu mały placyk zabaw dla dzieci. Jeszcze niedawno działkę dzieliło od ul. Kupa drewniane ogrodzenie. W ostatnich latach teren ten udostępniono Stowarzyszeniu Wspólnota św. Brata Alberta „Chleb i Światło” (mieszczącego się obok, na ulicy Estery) w celu urządzenia tam terenu rekreacyjnego z niewielkim boiskiem.
W tym przypadku Miasto nie widzi potrzeby wcześniejszego uzyskiwania warunków zabudowy (jak np. w przypadku działki przy Placu Nowym – róg Estery). W uzasadnieniu projektu uchwały podano, że rzeczoznawca majątkowy określił wartość rynkową tej nieruchomości na kwotę 2 651 310,00 zł. netto tj. 9 930,0 zł/m2. Planuje się cenę wywoławczą nie mniej niż 3 250 000,00 zł brutto tj. 12 172,30 zł/m2 . Głosowanie radnych w sprawie sprzedaży tutaj.
Z nabywcą rzecz jasna problemu nie będzie. Na ulicy Kupa liczącym się inwestorem jest firma GD&K Group (do chwili obecnej zrealizowała budynki przy Kupa 12 i 6). Może kupi tu następną nieruchomość?


013y
Blog

Posłuchaj mp3

Karol


Serwisy specjalne

 

 

 

 

 

 

Jerzy Panek

Nasze miasto, tamte czasy

Kazimierska architektura w malarstwie

Kazimierz Machowina

Artykuły (archiwum)

Bulwary pod zabudowę

Plac Nowy - jaki będzie?

Plac Wolnica - konkurs

Mój Kazimierz

Słowniczek pojęć spotykanych często na Kazimierzu

Krwawa linia

Linki

Dzielnicowi patrioci

Centrum Badań Holokaustu

Galeria Otwarta Pracownia (www.otwartapracownia.com)

Galeria Szalom (www.galeriaszalom.com)

krakoff.info (www.krakoff.info)

e-krakow (www.e-krakow.com)

Krakowskie knajpy (www.knajpy.krakow.pl)

Galeria Raven (www.raven.krakow.pl)


:: cofnij :: do góry ::
(c) 2002-2004 by Stowarzyszenie Twórców Kazimierz.com
Stronę zaprogramowali
mtq & mikolaj
Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów z witryny bez zgody autorów zabronione