Kazimierz.com
Dziś jest
Podyskutuj na
Facebooku

Kazimierz.com  >  Komentarze

1 / 1 / 2008

Muzyczny przewodnik po Kazimierzu

W styczniu Fundcja Poemat razem z Empikiem wydaje album fonograficzny "Pan Kazimierz", czyli muzyczny przewodnik po Kazimierzu.Posłuchaj utworów z płyty:

15. Piosenka policji
19. Na Kazimierzu Ty
21. Piekło na Kazimierzu

Książeczka zawierać będzie mapę Kazimierza; każdy punkt na mapie odpowiadać będzie innej piosence, tak, by słuchając płyty można wędrować po krakowskim Kazimierzu i zwiedzać zakątki w których poszczególne historie miały miejsce. Album powstał na bazie spektaklu muzycznego pod tym samym tytułem.
W albumie znajdzie się 25 piosenek do słów poety Michała Zabłockiego w wykonaniu Agnieszki Chrzanowskiej, Beaty Kacprzyk, Dominika Kwaśniewskiego i Tomasza Marsa, z muzyką ośmiorga wybitnych kompozytorów młodego pokolenia: Adriana Konarskiego (Piwnica pod Baranami, autora m.in. muzyki do filmu "Pręgi"), Tomasza Marsa (Teatr Piosenki w Centrum), Kuby Głowaczewskiego (z krakowskiej grupy Mold), Dominika Kwaśniewskiego (Loch Camelot), Krzysztofa Filusa (z zespołu Kulturka), Adama Prucnala (z zespołu Brathanki), Jacka Łągwy (Ich Troje) i Agnieszki Chrzanowskiej (Teatr Piosenki w Centrum). „Pan Kazimierz” to muzyczna podróż teatralna, której tematem jest przeszłość i dzień dzisiejszy Kazimierza: odkrywanej na nowo dzielnicy, gdzie mieszają się różne tradycje religijne, obyczajowe, historyczne. Spektakl zbudowany został wokół 21 piosenek, których autorem jest znany krakowsko-warszawski poeta Michał Zabłocki, a wyreżyserował go Łukasz Czuj.Scenariusz zbudowany jest w oparciu o piosenki opowiadające historię autentycznych postaci żyjących na krakowskim Kazimierzu. Głównym bohaterem jest szafa znaleziona w mieszkaniu Kazimierza Jakubczyka, lokatora jednej ze starych kamienic, nieopodal Placu Nowego. Ten niezwykły mebel trafiał wcześniej do wielu mieszkań, był świadkiem wielu niezwykłych historii. Kolejne piosenki, są jak dokumenty czy świadectwa wyciągane z tej szafy – układając się w jedyny w swoim rodzaju pitawal kazimierzowski.

013y
Blog

Posłuchaj mp3

Karol


Serwisy specjalne

 

 

 

 

 

 

Jerzy Panek

Nasze miasto, tamte czasy

Kazimierska architektura w malarstwie

Kazimierz Machowina

Artykuły (archiwum)

Bulwary pod zabudowę

Plac Nowy - jaki będzie?

Plac Wolnica - konkurs

Mój Kazimierz

Słowniczek pojęć spotykanych często na Kazimierzu

Krwawa linia

Linki

Dzielnicowi patrioci

Centrum Badań Holokaustu

Galeria Otwarta Pracownia (www.otwartapracownia.com)

Galeria Szalom (www.galeriaszalom.com)

krakoff.info (www.krakoff.info)

e-krakow (www.e-krakow.com)

Krakowskie knajpy (www.knajpy.krakow.pl)

Galeria Raven (www.raven.krakow.pl)


:: cofnij :: do góry ::
(c) 2002-2004 by Stowarzyszenie Twórców Kazimierz.com
Stronę zaprogramowali
mtq & mikolaj
Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów z witryny bez zgody autorów zabronione