Kazimierz.com
Dziś jest
Podyskutuj na
Facebooku

Kazimierz.com  >  Komentarze

3 / 4 / 2004

Pierwsze dziesięciolecie

Galeria Szalom uroczyście rozpoczęła wczoraj obchody 10-lecia działalności. Tłumnie przybyli przyjaciele, wielbiciele i oficjele. Zajęto galerię, podwórko i sień. Był grill, były piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk, był koncert grupy Michała Chludzińskiego „Czarna Papryka”. Przed wejściem grał koźlarz. No i oczywiście był wernisaż. Tym razem byli to artyści związani z zaprzyjaźnioną z galerią od lat grupą Pławna 9. Malarstwo Mariusza Kaczmarka – jak stare plakaty reklamowe z lat dwudziestych. Poetyckie, ruchome, drewniane rzeźby ze skrzydłami Zbigniewa Roszkowskiego. Szerzej o artystach-w serwisie galerii SZALOM.
Trudno pisać o dziesięcioletniej działalności Szalom, bo któż u nich nie gościł i nie wystawiał? I Piwnica pod Baranami, i Loch Camelot, i profesura krakowskiej ASP, artyści teatru i opery. A i Święto Ulicy Józefa, to pomysł właścicieli Szalom. W pierwszej edycji Święta były kolorowe machiny, wielkie ptaki i występ grupy Dariusza Milińskiego. Teraz Miliński i Pławna 9 są już sławni, goszczą za granica i na łamach ogólnopolskich czasopism, a w galerii rodzą się następne pomysły na Święto. Tak więc ukoronowaniem i największym przedsięwzięciem obchodów 10 - lecia będzie organizowane 5 czerwca Święto Ulicy Józefa. Czyli ludyczna zabawa wszystkich sympatyków Kazimierza. Z udziałem knajp, sklepów, miłośników starych samochodów, kazimierskiej grupy hiphopowej i dwóch poważnych „kazkowych” instytucji – Starej Synagogi i Muzeum Inżynierii Miejskiej. A sama galeria uhonoruje twórczość Kazimierza Wiśniaka -wystawą jego prac.
Stowarzyszenie Twórców Kazimierz.com życzy tą drogą jubilatom nieustannych pomysłów, realizacji idei stworzenia artystycznego skupiska przy ulicy Józefa i następnych dziesięcioleci twórczej działalności.

013y
Blog

Posłuchaj mp3

Karol


Serwisy specjalne

 

 

 

 

 

 

Jerzy Panek

Nasze miasto, tamte czasy

Kazimierska architektura w malarstwie

Kazimierz Machowina

Artykuły (archiwum)

Bulwary pod zabudowę

Plac Nowy - jaki będzie?

Plac Wolnica - konkurs

Mój Kazimierz

Słowniczek pojęć spotykanych często na Kazimierzu

Krwawa linia

Linki

Dzielnicowi patrioci

Centrum Badań Holokaustu

Galeria Otwarta Pracownia (www.otwartapracownia.com)

Galeria Szalom (www.galeriaszalom.com)

krakoff.info (www.krakoff.info)

e-krakow (www.e-krakow.com)

Krakowskie knajpy (www.knajpy.krakow.pl)

Galeria Raven (www.raven.krakow.pl)


:: cofnij :: do góry ::
(c) 2002-2004 by Stowarzyszenie Twórców Kazimierz.com
Stronę zaprogramowali
mtq & mikolaj
Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów z witryny bez zgody autorów zabronione